Kontakt

Mattias Olsson
VD
+46 (0)457-45 06 54
mattias.olsson@u-lift.se

Försäljning/Marknad

Torsten Pisch
Försäljning lyftar / luftfjädring
Tel: +46 (0)457-45 06 51
torsten.pisch@u-lift.se

Roger Larsson
Försäljning lyftar / luftfjädring
Tel: +46 (0)457-45 06 05
roger.larsson@u-lift.se

Logistik/Inköp

Peter Truedsson
Logistikchef
Tel: +46 (0)457-45 06 31 
peter.truedsson@u-lift.se

Jim Johansson
Inköp / logistik
Tel: +46 (0)457-45 06 61
jim.johansson@u-lift.se

Beredning/Planering/Lager

Jörgen Cederberg
Beredning/planering /lager 
Tel: +46 (0)457-45 06 57
jorgen.cederberg@u-lift.se

Jim Johansson
Beredning/planering /lager 
Tel: +46 (0)457-45 06 61 
jim.johansson@u-lift.se

Teknisk support/Reservdelar

Johan Sandin
Reservdelar / support luftjädring / bakgavellyftar
Tel: +46 (0)457-45 06 84
johan.sandin@u-lift.se

Krister Söderlund
Reservdelar / support bakgavellyftar / luftjädring
Tel: +46 (0)457-45 06 13
krister.andersson@u-lift.se

Produktion

Jörgen Cederberg
Beredning/planering /lager 
Tel: +46 (0)457-45 06 57 
jorgen.cederberg@u-lift.se

Johan Sandin
Produktion
Tel + 46(0)457-45 06 73 84
johan.sandin@u-lift.se

Konstruktion

Fredrik Wiberg
Utveckling/Konstruktion
+46 (0)457-45 06 63
fredrik.wiberg@u-lift.se

Hans Håkansson
Utveckling/Konstruktion
+46 (0)457-45 06 17

hans.hakansson@u-lift.se

 


U-Lift AB
Box 91
SE-370 11 Backaryd

Besöksadress:
Försäljning/ produktion: Värmansmålavägen.

Öppettider växeln helgfria vardagar:
Måndag-Fredag: 09.00-15.00
Lunchstängt: 12.00-13.00

Övriga tider hänvisar vi till vår jourtelefon för teknisk support samt våra direktnummer.

Tel: +46 (0)457-45 06 50
Jourtel: +46 (0)703-525 705, för rådgivning och support vardagar 16.00-22.00.

VAT: SE5563650075-01

 

Läs mer om våra övriga varumärken samt för övriga kontakter, se www.nordicvehicle.se